Hlavní navigace

Microsoft podal 129 žalob kvůli phishingu

Jiří Macich ml.

Microsoft podal 129 žalob na údajné organizátory phishingových útoků v Evropě a na Středním východě. Snažení Microsoftu přineslo plody v Turecku, kde soud poslal podvodníka na 2,5 roku do vězení. Podle Microsoftu byly další čtyři podobné případy odloženy kvůli nízkému věku útočníků. Symantec říká, že jen za první polovinu tohoto roku se stalo obětí phishingu asi 157.000 lidí. Podle analytické společnosti Gartner budou škody způsobené phishingem v letošním roce dosahovat 2,8 miliard dolarů. …

Microsoft podal 129 žalob na údajné organizátory phishingových útoků v Evropě a na Středním východě. Snažení Microsoftu přineslo plody v Turecku, kde soud poslal podvodníka na 2,5 roku do vězení. Podle Microsoftu byly další čtyři podobné případy odloženy kvůli nízkému věku útočníků.

Symantec říká, že jen za první polovinu tohoto roku se stalo obětí phishingu asi 157.000 lidí. Podle analytické společnosti Gartner budou škody způsobené phishingem v letošním roce dosahovat 2,8 miliard dolarů. (Novinky.cz)

Našli jste v článku chybu?