Hlavní navigace

Microsoft záplatoval Internet Explorer i další produkty

9. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máme za sebou druhé prosincové úterý, což znamená, že Microsoft uvolnil poslední z pravidelných porcí záplat pro kalendářní rok 2009. Z dvanácti bezpečnostních aktualizací stojí za pozornost především kritická kumulativní aktualizace pro Internet Explorer, která obsahuje i opravu zranitelnosti starších verzí prohlížeče Microsoftu, na kterou jsme vás upozorňovali v listopadu. V prosincovém balíčku jsou ještě dvě kritické aktualizace pro Windows Server 2008 a Project 2000. Zbylé tři záplaty jsou…

Máme za sebou druhé prosincové úterý, což znamená, že Microsoft uvolnil poslední z pravidelných porcí záplat pro kalendářní rok 2009. Z dvanácti bezpečnostních aktualizací stojí za pozornost především kritická kumulativní aktualizace pro Internet Explorer, která obsahuje i opravu zranitelnosti starších verzí prohlížeče Microsoftu, na kterou jsme vás upozorňovali v listopadu. V prosincovém balíčku jsou ještě dvě kritické aktualizace pro Windows Server 2008 a Project 2000. Zbylé tři záplaty jsou hodnoceny jako důležité a týkají se textových editorů Word 2000, Word 2002 a Works 8.5 a operačních systémů od Windows 2000 výše s výjimkou nových Windows 7, jichž se týká jen kumulativní aktualizace pro Internet Explorer 8.

Podrobnosti o jednotlivých záplatách se můžete dočíst na webu Microsoft TechNet. Stalo se už dobrým zvykem, že spolu se záplatami vychází i nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. Seznam záškodnických programů, se kterými si tato bezpečnostní utilita dovede poradit, se nově rozrostl o červa Hamweq.K, který se šíří skrze přenosná paměťová média typu USB flash disků. Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru i záplaty jsou k dispozici přes službu Microsoft Update.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).