Hlavní navigace

Milan Fridrich bude od 1. března řádným šéfem zpráv ČT

20. 2. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
20. 2. 2008

Současný pověřený ředitel zpravodajství České televize (ČT) Milan Fridrich bude k 1. březnu jmenovaný na ředitele řádného. Šéf veřejnoprávní televize Jiří Janeček to dnes oznámil Radě ČT a potvrdil tak informaci, kterou server DigiZone.cz přinesl už před polednem dnešního dne.

Milan Fridrich prokázal, že je zkušeným manažerem a novinářem. To, co během posledních třech měsíců redakce zpravodajství dosáhla pod jeho vedením, je velmi viditelné. Obzvlášť zprostředkování informací z volby prezidenta bylo ukázkou špičkové manažerské práce vedení zpravodajství ČT a profesionální práce celého zpravodajského týmu, řekl k potvrzení Fridrichova mandátu Jiří Janeček.

Podle svého ředitele vstoupí zpravodajství ČT už v březnu do období větší profilace moderátorů a redaktorů. ČT 24 bude mít jasnější a čitelnější tvář s větším důrazem na hlavní aktuální zprávy. ČT 24 i ČT 4 Sport čeká větší kampaň, která by měla upozornit na jejich existenci a program diváky, kterých přibývá a jejichž potenciál bude s nástupem digitalizace stejný jako u jiných programů.

Prioritami zpravodajství televize veřejné služby pro následující rok má být podle tiskové zprávy ČT profilace a zpevnění postavení ČT 24 na českém mediálním trhu. Jedním z kroků je otevření Studia Burza se zprávami z finančních a akciových trhů, jehož činnost odstartuje v pátek 22. února. Generální ředitel ČT tento den zahájí slavnostně obchodování na burze. Druhým krokem má být posílení politického zpravodajství a rozjezd studia v Poslanecké sněmovně, třetím silnější propojení webového portálu ČT 24 s televizí.

Vedení redakce se mj. také chystá posílit mobilitu regionálních redakcí a plánuje přinášet znovu úplné a objektivní zprávy z dalších, tentokrát krajských a senátních voleb. V druhé polovině roku čeká Redakci zpravodajství ČT zřejmě největší projekt v její novodobé historii: speciální vysílání z předsednictví ČR v Evropské unii, které bude od ledna do června 2009. Česká televize tak bude mít znovu možnost ukázat, že její zpravodajství je na evropské úrovni.

Milan Fridrich vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, začínal jako zahraniční reportér Českého rozhlasu, kde se později stal vedoucím zahraniční redakce a zpravodajem z Bruselu. V letech 2003–05 pokračoval v Bruselu jako zahraniční zpravodaj Hospodářských novin. V ČT pracuje od roku 2005 a prošel si tu funkcemi šéfeditora, zástupce šéfredaktora a později vedoucího Dobrého rána s ČT. Od 1. prosince 2007 je pověřeným ředitel Redakce zpravodajství ČT.

ebf - partner 1

Moje jmenování je výsledkem práce nejen mé, ale celého týmu zpravodajství, který především během prezidentské volby prokázal svoji profesionalitu a výdrž. Zpravodajství má vizi zaujmout diváka spolehlivými a objektivními zprávami, jak na ČT 1 a ČT 2, pak především na ČT 24. Celý tým, který se na zpravodajských a publicistických pořadech podílí, je v dobré kondici. Svědčí o tom aktuální odezva diváků, sledovanost, což je důkazem, že ‚vážné‘ zprávy a publicistiku děláme atraktivním způsobem, i divácká spokojenost, která je nejvyšší, jakou kdy zpravodajství mělo, uvedl Milan Fridrich.

Zdroj: Tisková zpráva ČT

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).