Hlavní navigace

Milan Fridrich nebude kandidovat na generálního ředitele České televize

12. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
12. 8. 2011

Ředitel sekce Nová média, která má v České televizi na starosti vývoj aplikací pro chytré mobilní telefony, správu webových stránek a podobně, Milan Fridrich, nebude kandidovat na funkci budoucího generálního ředitele veřejnoprávního média z Kavčích hor. Fridrich tak potvrzuje už to, co dříve avizoval. Chce se věnovat své stávající práci, i když bere spekulace s nadhledem a těší ho.

K TÉMATU: Milan Fridrich: O kandidatuře na šéfa ČT zatím nejsem rozhodnut

V posledních týdnech jsem byl v médiích z různých stran často zmiňován jako vážný kandidát na generálního ředitele ČT, čehož si nesmírně vážím. Je to ocenění výsledků práce na ČT 24 a v nových médiích České televize, které máme se mým týmem za sebou. Všem lidem, kteří mě podporovali a podporují jsem to řekl osobně a nyní tak činím veřejně: V zářijové volbě na nového šéfa ČT jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nekandidovat, konstatoval Fridrich.

CIF 24 - tip - superearly cena

Z ARCHIVU: Milan Fridrich odmítá fámy o tom, že se má stát generálním ředitelem ČT

Milan Fridrich bere pozici generálního ředitele České televize jako ryze exekutivní, kde nezbývá čas na kreativu a novinařinu. Já se chci s maximální energií a pokorou dále věnovat tvořivé stránce médií, práci s programem, zprávami a novými platformami. A to buď v České televizi, jejímuž poslání věřím a poslední léta jsem pro ni pracoval jako ředitel zpraviodajství a ředitel nových médií nebo jinde, pokud mě už nebude v této instituci zapotřebí, doplnil Fridrich.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).