Hlavní navigace

Milan Fridrich: Nová média nenahradí klasickou televizi

18. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 7. 2011

Pasivní konzumace je člověku vlastní, a proto nehrozí, že by klasickou televizi nahradila úplně nová média, jako jsou tablety, chytré telefony a podobně. V nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl výkonný ředitel sekce Nová média České televize Milan Fridrich. Ten sice uvedl, že počet těchto zařízení rychle stoupá, nicméně pasivní konzumace je člověku vlastní.

VIDEO: Diskuse s Milanem Fridrichem a spol. v Otázkách (začátek v čase 39:02)

Člověk (…) vedle aktivního prožívání a aktivního informování si pak rád lehne, nebo sedne do křesla unaven a pasivně konzumuje zpravodajství, pasivně konzumuje filmy a nemá možná ani tu sílu, aby si hledal ty pořady, anebo dával do dévédéčka nějaké filmy sám, chce prostě se nechat unášet tím, co jednotlivá média, jednotlivé televizní společnosti vygenerují a zrovna mu náhodou hodí, konstatoval v Otázkách Fridrich. Přesto je podle jeho slov důležité, aby ČT byla v oblasti nových médií leaderem.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: iVysílání České televize finišuje s aplikací pro iPhony. Podívejte se

Česká televize jako veřejná služba nemůže spát, zaspávat a čekat, jak se vyvíjí, jak se vyvine všechno, ale naopak. Měla by být laboratoř, řekl výkonný ředitel sekce Nová média. Oponoval mu však obsahový ředitel serveru Centrum.cz, který uvedl, že ČT v podstatě nemá v této oblasti co dělat. Fridrich mu však oponoval tím, že právě soukromá sféra, firmy typu Nokia, Samsung a podobně, k této aktivitě veřejnoprávní televizi nutí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).