Hlavní navigace

Milan Fridrich: O kandidatuře na šéfa ČT zatím nejsem rozhodnut

14. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 7. 2011

Výkonný ředitel sekce Nová média České televize Milan Fridrich se zatím nerozhodl, zdali bude kandidovat na šéfa tohoto veřejnoprávního média. Včera vpodvečer to oznámil vybraným novinářům specializující se na média prostřednictvím e-mailu jako reakci na spekulace, které se objevily v některých sdělovacích prostředcích. Právě někteří publicisté ho pasovali do role favorita na post generálního ředitele ČT.

K TÉMATU: Nového ředitele České televize chce Rada ČT zvolit nejpozději 21. září

O kandidiatuře zatím nejsem rozhodnut. Být úspěšným generálním ředitelem ČT není o osobních ambicích. Potřebujete tři věci: špičkový projekt, který ČT posune dopředu, zázemí silného týmu a širokou veřejnou podporu. Tyto tři věci musí vážný kandidát mít na své straně. Jedinou mojí ambicí je pomáhat budovat moderní ČT, rozvíjet ji a posilovat, jak jsem činil dosud. O tom, na jaké případné pozici, se rozhodne v příštích týdnech, uvedl v krátkém elektronickém sdělení Fridrich.

ebf 24 - tip duben

Z ARCHIVU: Milan Fridrich odmítá fámy o tom, že se má stát generálním ředitelem ČT

O současném šéfovi sekce Nová média se jako o možném generálním řediteli Kavčích hor hovořilo již před dvěma lety, když se blížil závěr prvního funkčního období Jiřího Janečka. Nepopírám, že jsem v posledních měsících zaznamenal výzvy, abych se o tuto funkci ucházel. To mě samozřejmě těší a považuji to za vyjádření respektu k práci, kterou jsme s mými kolegy v poslední době na ČT 24 odvedli. Co však odmítám, je, aby moje jméno figurovalo jako oběť domnělých zákulisních čachrů a jakýchsi politických dohod, uvedl tehdy Fridrich, který však již v té době možnou kandidaturu nevyloučil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).