Hlavní navigace

Milan Fridrich odmítá fámy o tom, že se má stát generálním ředitelem ČT

26. 5. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 5. 2009

Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich v rozhovoru pro deník Právo dnes rezolutně odmítl možnost, že by se měl stát prozatimním generálním ředitelem veřejnoprávního média. O této možnosti psal deník Mladá fronta Dnes v sobotním vydání a posléze se tento fakt stal hodně diskutovanou spekulací. Sam Fridrich ale neočekává, že by ho nynější šéf televize Jiří Janeček pověřil vedením instituce po svém odchodu. „Neočekávám to. Jiří Janeček dobře ví, proč si vybral ředitele techniky Rudolfa Popa jako svého zástupce. Pokud vyhovoval minulá léta, proč by jej nyní měl měnit? Ale to je jeho věc,“ řekl Fridrich.

Nicméně úplně nevyloučil, že by se o post řádného ředitele mohl ucházet v některém z budoucích výběrových řízení. „Jak víte, já v tomto řízení nekandiduji. Nepopírám, že jsem v posledních měsících zaznamenal výzvy, abych se o tuto funkci ucházel. To mě samozřejmě těší a považuji to za vyjádření respektu k práci, kterou jsme s mými kolegy v poslední době na ČT 24 odvedli. Co však odmítám, je, aby moje jméno figurovalo jako oběť domnělých zákulisních čachrů a jakýchsi politických dohod,“ uvedl Fridrich a dodal: „A někdy v budoucnu? Lidé jako já mají rádi výzvy.

BRAND

Deník Právo se zmínil i o třech variantách vývoje současného konkurzu na generálního ředitele. Staronový člen Rady ČT a její místopředseda Jan Prokeš si myslí, že Rada ČT by mohla ředitele zvolit standardní cestou do 16. července, kdy končí mandát současnému řediteli Jiřímu Janečkovi. Pokud by se to pro nedostatek hlasů nepovedlo (vítězný kandidát potřebuje ke zvolení minimálně 10 hlasů ze 14) tak by se muselo celé výběrové řízení opakovat. To by se ale nestihlo do konce Janečkova mandátu a musel by nastoupit prozatimní ředitel.

Třetí možností je, že některý z nových členů Rady ČT navrhne zrušení konkurzu například kvůli tomu, že projekty kandidátů unikly na web, ale možná i proto, že noví členové rady chtějí být u celého procesu od začátku. Tak jako tak, současný generální ředitel bude muset určit svého dočasného nástupce – kromě technického ředitele Rudolfa Popa, který je vytížen procesem zavádění digitalizace, se mluví o provozním řediteli Karmazínovi nebo právě o řediteli zpravodajství Fridrichovi.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).