Hlavní navigace

Miliardář Babiš uvažuje o vlastní televizi. Sondoval i možnosti multiplexu 4

18. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úspěšný podnikatel a miliardář už v uplynulých měsících sondoval podle informací DigiZone.cz možnosti, které mu může přinést zemské vysílání. Jednal i se zástupci multiplexu 4.

Miliardář Andrej Babiš se chce pustit po vydávání tištěného týdeníku 5+2 dny také do televizního businessu. Informuje o tom aktuální vydání české verze prestižního časopisu Forbes. ČTK připomněla, že kromě této aktivity měl zájem také o skupinu Centrum Holdings, která je provozovatelem zpravodajského portálu Aktuálně.cz. Důvodem ke spuštění vlastního programu by byl podle Babiše především fakt, že veřejnoprávní televizi ovládají politici a finanční skupiny, a proto není nezávislá.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vladimír Železný s Radimem Pařízkem si už registrovali název pro TV Regio

Jako příklad uvedl Babiš fakt, že mu televize zřušila vystoupení ve vysílání pořadu Máte slovo, a to pouze několik hodin před jeho začátkem. Miliardář a podnikatel se totiž chystá kandidovat ve volbách a loni za tímto účelem založil politické hnutí ANO 2011. Právě to má podpořit v podzimních volbách zhruba deset kandidátů na senátora. K projektu vlastní televize serveru iHNED.cz Babiš řekl, že bude vycházet ze zaměření týdeníku 5+2 dny a půjde o regionální stanici.

cif - debata 2

Z ARCHIVU: Multiplex 4 nabídne regionalizaci po krajích. Do června spustí 10 nových lokalit

Společnost AGF Media, kterou vlastní Babiš prostřednictvím skupiny Agrofert Holding, už v květnu zažádala o registraci ochranné známky 5+2 TV. Podle informací serveru DigiZone.cz Babiš v nedávné době sondoval také možnosti, které by mu mohli nabídnout podnikatelé Radim Pařízek a Vladimír Železný v souvislosti s multiplexem 4. Zástupci této sítě chtěli v budoucnu spustit lokální projekt Regio TV a deklarovali, že může jako jediná nabídnout opravdovou regionalizaci v rámci DVB-T.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).