Hlavní navigace

Miliardář Kellner by mohl podle Lidových novin spustit vlastní zpravodajskou televizi

14. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

List patřící do mediální skupiny Mafra ministra financí Andreje Babiše se možnému vzniku další stanice z rodiny O2 věnuje v obsáhlému článku „Kellner buduje novou televizi“.

Vlastní zpravodajskou televizi, která by fungovala jako vlivové médium, by mohl podle dnešních Lidových novin spustit miliardář Petr Kellner prostřednictvím operátora O2 Czech Republic, jehož vlastní. List ovšem neuvádí žádného konkrétního manažera nebo někoho z vedení telekomunikační firmy. Odvolává se pouze na tři anonymní „na sobě nezávislé“ zdroje, které jsou blízké jak O2, tak samotné skupině PPF. Zatím poslední aktivitou operátora je spuštění stanice O2 Sport cílící především na fandy fotbalu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: O2TV se „utrhne“ z drátů, operátor nabídne službu O2TV Air lidem bez pevné přípojky

V centrále na Evropské ulici (sídlo PPF – pozn. red.) jsou tou myšlenkou úplně posedlí. Chtějí budovat mediální vliv, když ho mají jiní, cituje nejmenovaný zdroj deník. Veškeré otázky a témata vztahující se k O2 musí směřovat na představitele společnosti O2. Představitelé skupiny PPF se k žádným tématům O2 nemohou vyjadřovat. Z pohledu skupiny PPF jde v případě O2 o finanční investici. Skupina nezasahuje do obchodního vedení společnosti, sdělil listu mluvčí skupiny PPF Radek Stavěl.

Content tip EARLY

ROZHOVOR: Za atraktivní soutěže bychom byli ochotni platit, říká šéf O2 Sport

Lidové noviny své tvrzení opírají mimo jiné o skutečnost, že 16. dubna byla do Obchodního rejstříku zapsána společnost O2 TV, s.r.o. I toto tvrzení však operátor zpochybňuje. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyžaduje, aby provozovatelé kanálů oznamovali každou změnu v akcionářské struktuře. V případě O2 by se jednalo o hlášení prodeje každé akcie. Z důvodu zjednodušení administrativy jsme proto přistoupili k založení dceřiné společnosti, sdělila Lidovým novinám Kateřina Mikšovská, která má v O2 na starosti právě komunikací veškerých novinek souvisejících s O2TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).