Hlavní navigace

Miliardový tendr na vybírání koncesionářských poplatků končí

13. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 1. 2011

Česká televize nebude pokračovat ve výběru firmy, která by pro ni vybírala koncesionářské poplatky. Informovalo o tom jak samo veřejnoprávní médium na zpravodajském webu kanálu ČT 24, tak i ekonomický deník E15. Hodnota této zakázky měla překročit miliardu korun. Stane se tak na základě rozhodnutí Rady ČT, která dostala stanovisko od dozorčí komise. Generální ředitel Jiří Janeček mu vyhoví.

K TÉMATU: Rada ČT požádala Jiřího Janečka, aby pozastavil tendr na výběr poplatků

Dozorčí komise především uvedla, že tendr by mohla provázet řada neodhadnutelných rizik a obtížná realizace. Tendr začal loni v září a končí tedy přibližně po čtyřech měsících. Podle ekonomického deníku E15 bude Česká televize posílat nyní upomínky klasicky, tedy prostřednictvím České pošty nebo energetických společností. List dále uvádí, že veřejnoprávní médium z Kavčích hor platí v současné době za vybírání poplatků přibližně 190 milionů korun ročně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).