Hlavní navigace

Miliardový tendr na vybírání koncesionářských poplatků končí

13. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 1. 2011

Česká televize nebude pokračovat ve výběru firmy, která by pro ni vybírala koncesionářské poplatky. Informovalo o tom jak samo veřejnoprávní médium na zpravodajském webu kanálu ČT 24, tak i ekonomický deník E15. Hodnota této zakázky měla překročit miliardu korun. Stane se tak na základě rozhodnutí Rady ČT, která dostala stanovisko od dozorčí komise. Generální ředitel Jiří Janeček mu vyhoví.

K TÉMATU: Rada ČT požádala Jiřího Janečka, aby pozastavil tendr na výběr poplatků

Dozorčí komise především uvedla, že tendr by mohla provázet řada neodhadnutelných rizik a obtížná realizace. Tendr začal loni v září a končí tedy přibližně po čtyřech měsících. Podle ekonomického deníku E15 bude Česká televize posílat nyní upomínky klasicky, tedy prostřednictvím České pošty nebo energetických společností. List dále uvádí, že veřejnoprávní médium z Kavčích hor platí v současné době za vybírání poplatků přibližně 190 milionů korun ročně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).