Hlavní navigace

Miliardy od O2 Radiokomunikace nedostanou. Soud jejich žalobu zamítl

25. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O2 mělo podle žaloby zaplatit Českým radiokomunikacím 3,1 miliardy korun kvůli snižování marží u internetového připojení.

Čtyři roky stará žaloba soudce – a zamítnuto. Rozhodnutí zatím ale není pravomocné. Podle Českých radiokomunikací měl v roce 2012 operátor nastavit své maloobchodní ceny u připojení přes xDSL tak, že vzhledem k velkoobchodním cenám v podstatě znemožnil konkurenci. 

O2 o tom krátce informovalo na svých stránkách v rámci informační povinnosti. „Písemné vyhotovení nemá společnost zatím k dispozici,“ tvrdí mluvčí O2 Lucie Pecháčková. „České Radiokomunikace nebudou tuto záležitost nijak komentovat,“ dodává mluvčí druhé strany sporu Petra Miterová.

V Česku není obvinění ze stlačování marží, a to konkrétně vůči O2/Telefónice a v oblasti fixního broadbandu, úplně nové. Kauzy se objevují už od roku 2010, kdy se na to zaměřil ÚOHS. Ten si podle výroční zprávy operátora (str. 122): „Na konci roku 2015 vyžádal další podklady a je tak zřejmé, že věc dále zkoumá.“

BRAND

Radiokomunikace také nejsou jediným operátorem, který se kvůli této kauze obrátil na soud. Vodafone se svou žalobou přišel před rokem. Od tehdy ještě nerozděleného operátora chtěl 385 milionů korun. 

Podobnou žalobu podal na O2 v roce 2011 i operátor Volný, který žádal dokonce čtyři miliardy korun. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).