Hlavní navigace

Mimořádné zpravodajství z Giro d'Italia na Eurosportu

11. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 5. 2009

Široký prostor ve vysílání bude během následujících několika týdnů věnovat panevropský sportovní kanál Eurosport cyklistické události číslo 1, Giro d'Italia. Tento vrchol sezóny začal v sobotu v Benátkách. Asi nejsilnějším magnetem bude pro diváky a sportovní fanoušky start sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga. Hlavním favoritem je však Ivan Basso.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Eurosport oslaví dvacáté narozeniny velkým speciálem

Giro d'Italia je považován za nejstarší a nejtěžší etapový závod. Jeho délka je vždy od dvou a půl do čtyř tisíc kilometrů a jede se v deseti až dvaadvaceti etapách. První ročník se konal již přesně před sto lety a tento závod tak letos slaví své velké výročí. Tomu odpovídá i program na Eurosportu v klasickém i vysokém rozlišení. Kanál nabídne celkem 35 hodin přenosů, záznamy a obsáhlé zpravodajství. Řadu informací najdou také diváci na adrese http://uk.euros­port.yahoo.com/cy­cling/.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.