Hlavní navigace

Minimax večer a přes noc bez loga

Aktualizováno 23. 8. 2016 16:40
Autor: Petr Jakub
Petr Jakub

AKTUALIZOVÁNO – Pozdně odpolední vysílání kanálu nebylo označeno logem a objevilo se až dnes ráno. Jedná se o porušení zákona.

Doba čtení: 1 minuta

Stanice Minimax včera od 17:05 hod. (pořad Popples) vysílala bez loga, což je vidět v připojené galerii. Naposledy byl kanál opatřen logem u pořadu Maďarské lidové pohádky začínajícího v 16:55. Logo se objevuje až dnes ráno v 6:20 hod. u pořadu Za vším hledej Růženku.

Stanice Minimax má českou licenci a řídí se českými zákony. Podle ustanovení § 32 odstavec 1 písmeno n) zákona č. 231/2001 Sb. je provozovatel u vysílání povinen uvádět označení televizního programu (logo), s výjimkou vysílání reklamy a teleshoppingu.

AKTUALIZACE: AMC Networks si je vědoma tohoto nedostatku, který nastal na stanici Minimax v době od pátečního večera do sobotního rána, kdy na obrazovce nebylo viditelné logo stanice. Jednalo se o technický problém, který byl okamžitě po zjištění odstraněn. AMC Networks upravilo technické nastavení stanice Minimax tak, aby se podobná situace do budoucna neopakovala, uvedl pro DigiZone.cz PR manažer společnosti AMC Jan Huk.

ČTĚTE TAKÉ: Placený kanál C8 skončí, dětská televize Minimax dostane větší prostor

Dětský kanál Minimax přešel podle plánu na širokoúhlý formát 16:9

Provozovateli AMC Networks Central Europe bude nejspíše hrozit pouze upozornění na porušení zákona, při opakovaném porušení by si už ale zřejmě vykoledoval pokutu.

Naopak na kanálu JOJ Cinema se včera logo vysílání objevilo i během reklamy, což může být také považováno za porušení zákona.

JOJ Cinema - reklama s logem kanálu.
Autor: Petr Jakub

JOJ Cinema – reklama s logem kanálu.

Našli jste v článku chybu?