Hlavní navigace

Ministerstvo informatiky k podvrženým SMS

10. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo informatiky reagovalo na včerejší článek „Podvržené SMS umí každý mobil“ Hospodářských novin. Ministerstvo mj. říká: Věrohodnost SMS zprávy je srovnatelná s elektronickou poštou nebo dopisem a není neomezená. Pokud někdo zfalšuje hlavičkový papír, razítko firmy a něčí podpis, je za svoji činnost trestně odpovědný. Stejně je tomu v případě elektronické komunikace s tím rozdílem, že v případě zneužití mobilních sítí je pachatel snáze dohledatelný. Zároveň ministerstvo Dany Bérové…

Ministerstvo informatiky reagovalo na včerejší článek Podvržené SMS umí každý mobil Hospodářských novin. Ministerstvo mj. říká: Věrohodnost SMS zprávy je srovnatelná s elektronickou poštou nebo dopisem a není neomezená. Pokud někdo zfalšuje hlavičkový papír, razítko firmy a něčí podpis, je za svoji činnost trestně odpovědný. Stejně je tomu v případě elektronické komunikace s tím rozdílem, že v případě zneužití mobilních sítí je pachatel snáze dohledatelný. Zároveň ministerstvo Dany Bérové doporučuje: Přijde-li někomu jakákoliv podezřelá SMS zpráva, potom by si měl vždy ověřit její obsah. Ověřit zprávu lze přímo v mobilním telefonu v záložce detaily doručené SMS zprávy. Pokud je zpráva zaslána prostřednictvím zahraničního SMS centra, potom je vždy dobré obsah SMS zprávy ještě ověřit přímo s odesilatelem. (MI ČR)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.