Hlavní navigace

Ministerstvo kultury provozovatele na internetu regulovat nebude

21. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 4. 2009

Za Ministerstvo kultury vystoupila na konferenci HDTV Forum vrchní ředitelka Petra Smolíková. Ta konstatovala, že do 19. prosince letošního roku by mělo dojít k uvedení platnosti právních a správních předpisů nezbytných pro dosažení souladu s evropskými předpisy. V současné době se pracuje pouze s televizním vysíláním a audiovizuálním obchodním sdělením. Nově se v něm objevuje umístění produktů a také audiovizuální mediální služby na vyžádání jako samostatná kategorie.

ICTZ23

Pokud jde o samotný Zákon o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání, je tu jeho návrh a je třeba upravit také zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, dále pak 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, a 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních vysílání. „Televizní vysílání je dnes chápáno tak, že není rozhodující, jak se přijímá. Novela chce tento stav zachovat pro platbu u TV přijímačů,“ konstatovala Smolíková.

Tyto služby je podle ní nutné regulovat, protože se blíží televiznímu vysílání. Musí být ale regulovány na mnohem nižší úrovni. V novele nebude žádné licenční řízení, ale bude povinné se ohlásit. Je to z důvodu, aby RRTV měla přehled, kdo všechno takovéto služby nabízí. „Služby bude moci poskytovat kdokoliv a kdykoliv, je nutné to však oznámit,“ dodala Petra Smolíková z Ministerstva kultury (MK). „V žádném případě nechceme regulovat internet, jak se někde uvádí,“ upozornila vrchní ředitelka MK.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.