Hlavní navigace

Ministerstvo kultury zveřejní informace o digitální mininovele

30. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 1. 2007

Kolik kompenzačních licencí získají současné analogové televize, pokud se rozhodnou dobrovolně přejít na zemské digitální vysílání? I to by měla řešit chystaná mininovela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, o jejíž přípravě bude ve středu na semináři občanského sdružení Hermes v budově Hospodářské komory v Praze informovat náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková.

KL22 hlasovani

Akce je součástí projektu Digitalizace – digitální vysílání jako nová technologie a nový trh, který financuje Evropský sociální fond a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Středeční seminář se zaměří na vyhlídky digitálního vysílání v České republice pro letošní rok a vystoupí na něm také předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění digitálního vysílání Zdeněk Duspiva a předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák.

Setkání začíná v 10 hodin a je určeno především vedoucím pracovníkům a zaměstnancům obchodních a marketingových oddělení provozovatelů vysílání a mediálních agentur, operátorů sítí, státní správy a regulačních orgánů. Informoval o tom výkonný ředitel sdružení Hermes Miroslav Šafařík.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.