Hlavní navigace

Ministerstvo zahraničí doporučilo rozhlasu vypnout krátké vlny

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2009

Zastavení vysílání Českého rozhlasu 7 Rádia Praha na krátkých vlnách doporučilo managementu rozhlasu přímo Ministerstvo zahraničních věcí, které snižuje příspěvek na provoz této služby o 20 procent. Rozhodnutí ohledně vypnutí krátkovlnného vysílání je ale plně v kompetenci vedení rozhlasu, a tudíž nemusí být konečné.

PSALI JSME: Český rozhlas omezí vysílání do zahraničí, ČRo 7 – Radio Praha jen na internetu?

Vysílání ČRo7 je realizováno v souladu se zákonem č. 484/1991Sb. o Českém rozhlasu a je financováno ze státního rozpočtu jako smluvní služba poskytována Ministerstvu zahraničních věcí ČR. MZV ovšem žádným způsobem nezasahuje do vysílání a managementu rozhlasu, napsal serveru Digizone.cz pracovník tiskového odboru ministerstva.

O snížení příspěvku jsme ČRo7 informovali dopisem a doporučili jsme, že snížení rozpočtu ČRo 7 je možné rešit zastavením vysíláním na KV. Rozhodnutí, zdali ČRo7 bude nebo nebude v budoucnosti vysílat na KV je ovšem pouze na managementu ČRo, píše se dále v zprávě.

MM socky3

GLOSA: Potřebuje vůbec Český rozhlas zahraniční vysílání na krátkých vlnách?

Pokud by se tedy Český rozhlas rozhodl zachovat krátkovlnné vysílání pro svůj sedmý program, musel by jej patrně dotovat ze svých zdrojů nebo z koncesionářských poplatků. Generální ředitel ČRo Richard Medek ale ohlásil pro příští léta výrazné šetření, a je tedy nepravděpodobné, že by rozhlas měl zájem financovat zahraniční vysílání ze svých zdrojů.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.