Hlavní navigace

Ministr kultury: Od Novy a Primy chceme na podporu filmu půl miliardy

21. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 1. 2011

Nejméně půl miliardy korun ročně by měly přispívat dvě největší české komerční televize Nova a Prima na podporu české kinematografie, pokud by byla zrušena reklama v České televizi. Navrhuje to ministr kultury Jiří Besser (TOP 09), který tak reagoval na nabídku Novy z minulého týdne, že se ujme podpory českého filmu výměnou za to, že poslanci nepodpoří senátní návrh zákona na zachování reklamy v ČT.

K TÉMATU: Nova zvýší svou podporu tuzemské kinematografii. Má však své ale

Nova ani Prima nespecifikovaly, kolik peněz by byly ochotny dobrovolně přispívat do Státní fondu na podporu kinematografie. Z reklamních výnosů ČT, které nejsou součástí hospodaření veřejnoprávní televize, jde ze zákona na podporu tohoto fondu 150 milionů korun ročně. Celkově se má na ČT letos prodat reklama za 480 milionů korun. Právě o tento objem reklamy, nebo spíše jeho větší část, se chtějí utkat Nova s Primou, pokud by zmizela z vysílání ČT.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

ČTĚTE TAKÉ: Nova hrozí státu další arbitráží, pokud zachová reklamu v České televizi

Senátní novelu zákona, která navrhuje zachovat reklamu ve vysílání ČT i po ukončení procesu digitalizace televizního vysílání, ve čtvrtek projednával volební výbor Poslanecké sněmovny. Stejně jako loni v říjnu však jeho členové odhlasovali, že projednávání návrhu odkládají. Důvodem je právě návrh dvou nejsilnějších komerčních televizí, že převezmou financování českého filmu od ČT. Budu za to od nich požadovat alespoň 450 až 500 milionů korun, prohlásil Besser.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).