Hlavní navigace

Nové verze: Miranda IM 0.8.17 a Thunderbird 2.0.0.24

18. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tvůrci alternativního instant-messagingového klienta Miranda IM vydali opět novou verzi. Miranda IM 0.8.17 jako největší novinku přidává do instalačního programu možnost provést tzv. portable instalaci např. na USB flash disk, z nějž pak půjde tento komunikační program spouštět na různých počítačích. Došlo ale i na opravy. Tentokrát se tvůrci zaměřili na ladění podpory komunikační sítě Gadu-Gadu, který je poměrně oblíbená v Polsku. Ošetřeny byly úniky paměti, zapracovala se podpora dlouhých UIN…

Tvůrci alternativního instant-messagingového klienta Miranda IM vydali opět novou verzi. Miranda IM 0.8.17 jako největší novinku přidává do instalačního programu možnost provést tzv. portable instalaci např. na USB flash disk, z nějž pak půjde tento komunikační program spouštět na různých počítačích. Došlo ale i na opravy. Tentokrát se tvůrci zaměřili na ladění podpory komunikační sítě Gadu-Gadu, který je poměrně oblíbená v Polsku. Ošetřeny byly úniky paměti, zapracovala se podpora dlouhých UIN a vyřešil se problém s prázdnými stavovými zprávami.

Pro uživatele, kteří stále setrvávají u druhé generace open source e-mailového klienta Mozilla Thunderbird, vyšla opravná aktualizace. Nový Mozilla Thunderbird 2.0.0.24 řeší několik chyb, ovšem žádná není bezpečnostního charakteru. Hlavně posiluje stabilitu. Totéž platí o SeaMonkey 1.1.19, což je definitivně poslední aktualizace pro starší větev 1.1 tohoto balíčku navazujícího na Mozilla Suite. Uživatelům je doporučen přechod na SeaMonkey 2, zájemci mohou stahovat i ze Slunečnice.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).