Hlavní navigace

Místo videa s popravou Saddáma Husajna virus

Jiří Macich ml.

Nelegálně pořízené video popravy bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna patří k nejžádanějším snímkům na serverech pro sdílení videa. Zájmu uživatelů už zneužívají autoři malwaru. Elektronickou poštou se šíří e-mail, v jehož příloze se má toto video údajně nacházet. Ve skutečnosti se v přiloženém souboru skrývá nějaký virus jako je třeba W32/Banload.BSW, W32/Banload.BSX nebo Trojan-Downloader.Win32.Delf.ACC, na které upozornila společnost F-Secure. (SC Magazine)

Doba čtení: 1 minuta

Nelegálně pořízené video popravy bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna patří k nejžádanějším snímkům na serverech pro sdílení videa. Zájmu uživatelů už zneužívají autoři malwaru. Elektronickou poštou se šíří e-mail, v jehož příloze se má toto video údajně nacházet. Ve skutečnosti se v přiloženém souboru skrývá nějaký virus jako je třeba W32/Banload.BSW, W32/Banload.BSX nebo Trojan-Downloader.Win32­.Delf.ACC, na které upozornila společnost F-Secure. (SC Magazine)

Čtenářům Lupy jistě není potřeba připomínat, že otevírání přílohy každého e-mailu, který se uživateli dostane do schránky, je velmi nebezpečnou činností. Pokud máte neodbytnou potřebu nějaké z aktuálně „populárních“ videí vidět na vlastní oči, raději využijte některého z důvěryhodných serverů pro sdílení videa jako je třeba YouTube.

Našli jste v článku chybu?