Hlavní navigace

Profimedia investuje do fotobanky Pixmac

Martin Vyleťal

Včera byla do obchodního rejstříku zapsána nová vlastnická struktura provozovatele fotobanky Pixmac. Miton Investment snížil svůj podíl z 93 na 59 procent.

Včera byla do obchodního rejstříku zapsána nová vlastnická struktura provozovatele fotobanky Pixmac. Miton Investment, který dosud vlastnil 93 procent firmy, prodal čtyřiatřiceti­procentní podíl společnosti Clapix, jejímž jediným majitelem je firma Profimedia CZ.Ta také provozuje stejnojmennou fotobanku. Profimedia a Pixmac spolupracují již delší dobu. V září roku 2010 spustily s vydavatelstvím MAFRA společný projekt Kuptofoto.cz, který na jednom místě kombinoval výhody fotobanky a mikrofotobanky. Zakladatel Pixmacu Vítězslav Válka drží ve firmě aktuálně sedmiprocentní po­díl.

Mikrofotobanka Pixmac byla spuštěna v září 2008. V roce 2011 nabízela přes 11 milionů fotografií. Od léta 2010 spolupracuje s největším českým vyhledávačem Seznam.cz na zkvalitnění služeb Obrazky.cz. Rozsáhlé databáze fotografií běžely zpočátku na platformě Amazon EC2. Nyní provoz serverů a výdej obrázku zajišťuje jablonecká firma Stable.cz s.r.o., která vznikla odkoupením webhostigových aktivit od společnosti MITON CZ, s.r.o. v roce 2011.

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2012 10:42
Jirka (neregistrovaný)

Na našem webu máme ve článku fotku, kterou jsme koupili v Shuterstocku - http://thajsko.svetadily.cz/clanky/Na-navsteve-ve-Velkem-palaci - je to ta fotka mnicha. Protože se jedná o fotku bez model realease, je podle pravidel shutterstocku fotka i se jménem autora a fotobankou (nelze použít pro reklamu a pod.). Logicall nám přesto už několik měsíců posílá výhružné dopisy a tvrdí, že se jedná o fotku společnosti Profimedia. To že ji máme z jiného legálního zdroje je nezajímá, požaduji abychom to d…

16. 2. 2012 21:29
Martin (neregistrovaný)

Však taky rozjizdi zase svoji stvavou kampan ve stylu jedna fotka 34000,- jinak bububu a takovy...pritom jde o fotky v radu desitikorun..­.strasna firma, jak muze existovat firma jako je Profimedia a Isifa, takovy šmejdi!