Hlavní navigace

MIX10: detaily o MSIE 9 a další informace o Windows Mobile 7

19. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Třídenní vývojářská konference MIX10, kterou pořádá společnost Microsoft v americkém Las Vegas, se kvapem blíží. Uskuteční se ve dnech 15. až 17. března 2010 a okruh očekávaných témat je hodně zajímavý. Zástupci redmondského softwarového giganta by se například měli více rozpovídat o novém Internet Exploreru 9. Nástin některých záměrů přišel už v závěru loňského roku. Více si můžete přečíst v našem článku Představený Internet Explorer 9: o rychlosti a standardech. Stále však Microsoft…

Třídenní vývojářská konference MIX10, kterou pořádá společnost Microsoft v americkém Las Vegas, se kvapem blíží. Uskuteční se ve dnech 15. až 17. března 2010 a okruh očekávaných témat je hodně zajímavý. Zástupci redmondského softwarového giganta by se například měli více rozpovídat o novém Internet Exploreru 9. Nástin některých záměrů přišel už v závěru loňského roku. Více si můžete přečíst v našem článku Představený Internet Explorer 9: o rychlosti a standardech. Stále však Microsoft jednoznačně nepotvrdil, jestli Internet Explorer 9 bude podporovat SVG. Na MIX10 by mohlo dojít i k prezentaci upraveného prohlížení stránek v panelech, ke kterému si Microsoft zaregistroval nedávno několik nových patentů.

MM socky3

K horkým tématům bude patřit i mobilní systém Windows Mobile 7. Ten byl poodhalen před několika dny v Barceloně na Mobile World Congress. Více v článku Microsoft, Adobe a Apple zostřují boj o budoucí podobu webu. Ovšem pořád zůstává řada dostatečně nezodpovězených otázek. Třeba jestli skutečně Microsoft bude po vzoru Applu povolovat pořizování aplikací výhradně přes portál/obchod ve vlastní režii, tedy Windows Marketplace. Některé aspekty pak ještě nebyly úplně vyjasněny – například stav podpory multitaskingu nebo dlouhodobější plány pro podporu technologie Adobe Flash.

Už několik týdnů se také čile množí spekulace o desktopovém systému Windows 8. Oficiálně k němu Microsoft mlčí, protože logicky nechce podrývat zájem zákazníků o Windows 7, která se v prvních třech měsících prodávala více než dobře. Neoficiálními kanály se však na veřejnost dostaly informace, podle nichž by Windows 8 měla přijít už v roce 2012 a to s úplně předělanou podobou uživatelského rozhraní. Uvidíme, jestli se na MIX10 zástupci Microsoftu nějak nevyjádří k tomuto tématu. Dojít by mohlo i na bližší informace k SP1 pro Windows 7. Zatím se hovoří jen o podpoře pro USB 3.0 a lepší podpoře pro bezdrátové technologie.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.