Hlavní navigace

Mladá fronta převzala CPress Media (potvrzeno)

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již před několika týdny jsme vás informovali o tom, že Mladá fronta (neplést se společnosti MAFRA – vydavatelem iDnes) hodlá odkoupit CPress Media, vydavatele například časopisů Computer nebo Jak na počítač a webů Živě.cz či MobilMania.cz. Včera se tak fakticky stalo, zaměstnanci jsou převáděni na nové smlouvy, zástupci Mladé fronty přebírají zakoupená aktiva a ovládají CPress Media. Podle prvních a stále neoficiálních informací budou zrušeny některé okrajové (a nevýdělečné) časopisy, jako jsou…

Již před několika týdny jsme vás informovali o tom, že Mladá fronta (neplést se společnosti MAFRA – vydavatelem iDnes) hodlá odkoupit CPress Media, vydavatele například časopisů Computer nebo Jak na počítač a webů Živě.cz či MobilMania.cz. Včera se tak fakticky stalo, zaměstnanci jsou převáděni na nové smlouvy, zástupci Mladé fronty přebírají zakoupená aktiva a ovládají CPress Media. Podle prvních a stále neoficiálních informací budou zrušeny některé okrajové (a nevýdělečné) časopisy, jako jsou Pojď si hrát, Connect, Osobní finance nebo Computer Design.

Lupa tip MF temata2

Webů se zatím žádné změny netýkají a pravděpodobně ani v první řadě týkat nebudou, spíše se budou zvažovat synergie a kombinace se stávajícími médii Mladé fronty (jako je E15 a Finexpert). Informace o akvizici nebyla zatím oficiálně potvrzena, ale podle sledu událostí ji můžeme považovat za uskutečněnou a podrobnější informace přineseme v podrobnějším článku. Obecně platí informace, které jsme dříve zveřejnili.

Update: V poledne vydala Mladá fronta a.s. tiskovou zprávu, v níž bez dalších podrobností uvádí, že ve spolupráci s finančními partnery pracuje na restrukturalizaci společnosti CPress Media, a. s. a od 1. července 2010 spravuje veškeré weby a časopisy a zajišťuje prodej inzerce.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.