Hlavní navigace

Mluvčí ČSSD bude redaktorka ČT Kateřina Blechová

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
12. 2. 2009

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) bude mít novou tiskovou mluvčí. Stane se jí dosavadní redaktorka České televize Kateřina Blechová. Zprávu přinesl včera jako první pravděpodobně server Týden.cz, v rychlém sledu za ním následovala další média. Blechová bude tak po Lejle Abbasové druhou tváří veřejnoprávní ČT, která odchází z tohoto média. Informaci zatím nepotvrdil předseda ČSSD Jiří Paroubek, ale novou mluvčí hodlá představit na tiskové konferenci právě dnes.

Televizní diváci se mohli s Blechovou setkávat např. ve zpravodajských relacích, a to jak na ČT 1, tak i na zpravodajském kanálu ČT 24. Podle Týdne čeká novou mluvčí ČSSD první zkouška již o víkendu, kdy by měla čelit otázkám novinářů na sjezdu strany. Server tvrdí, že za rozhodnutím stanovit za mluvčí bývalou tvář České televize stojí manželé Jiří a Petra Paroubkovi. Předchůdkyní Blechové byla Květa Kočová, která nyní pracuje pro středočeského hejtmana Davida Ratha.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).