Hlavní navigace

Mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář se vrátil do ČT, do kanceláře ředitele

15. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někdejší zpravodaj České televize se vrátil na Kavčí hory po 11 letech, tentokrát se ale nebude věnovat reportérské práci, nýbrž manažerování kanceláře generálního ředitele Petra Dvořáka

Novým manažerem kanceláře generálního ředitele České televize Petra Dvořáka se stal dlouholetý mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář. Na starosti by měl mít i vnější vztahy v ČT, uvedl pro agenturu ČTK, která o jeho přestupu informovala jako první. Kolář se podle svých slov domluvil na odchodu z ministerstva se svým šéfem, aktuálně finalistou historicky první přímé volby prezidenta republiky Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) už loni v létě. Odchod načasoval na dobu po prvním kole prezidentské volby.

KL24

K TÉMATU: Novým šéfem obchodu ČT Hynek Chudárek, marketing povede Daniela Němcová

Kolář už v České televizi působil, v devadesátých letech byl jejím zpravodajem. V roce 2003 odešel na ministerstvo zahraničí, kde posledních šest let působí v tiskovém odboru, jako jeho vedoucí i tiskový mluvčí resortu. Kolář má i diplomatickou zkušenost, byl českým konzulem v Austrálii. Jeho otec Vít Kolář vedl českou redakci BBC World Service, v níž zahájil svoji raketovou moderátorskou kariéru Václav Moravec se svým pořadem Interview BBC.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).