Hlavní navigace

Mluvčí UPC: HBO přechází do digitální nabídky, nikdo o něj ale nepřijde

4. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 12. 2007

Prémiové filmové programy HBO a HBO 2 vypadnou začátkem příštího roku z analogové kabelové nabídky společnosti UPC. Ale jen tam, kde je mohou diváci naladit pomocí kabelového set-top-boxu digitálně. O HBO nikdo nepřijde, ujistil čtenáře DigiZone.cz tiskový mluvčí společnosti František Malina a zároveň sdělil k chystanému programovému přesunu podrobnosti.

Důvodem změn je naplněnost prostoru pro analogovou kabelovou televizi. UPC sem nemůže umístit třetí z trojlístku programů HBO, stanici HBO Comedy, který je tak už dnes šířený v sítích společnosti pouze digitálně. Proto se UPC rozhodla do digitální kabelové nabídky přesunout i oba stávající programy HBO. Dotčení diváci tak budou mít za stejnou cenu nabídku stanic HBO kompletní. Tedy alespoň na jednom televizoru. Set-top-box a jeho instalaci poskytuje UPC zdarma, za další přístroje v domácnosti budou po zrušení analogového HBO diváci připlácet 90 korun měsíčně za kus.

Zákazníci analogové kabelovky od UPC ale nemusí kvůli HBO přejít na kompletní digitální nabídku. Místo toho mohou, bez změny ceny, přijímat stávající programy (vyjma HBO) nadále analogově a přes set-top-box si volit pouze příjem stanic z rodiny HBO. U zákazníků UPC, kterých se vyloučení prémiové filmové stanice z analogu týká, už probíhá instalace digitálních přijímačů. S výměnou začal ve svých sítích už Karneval, my to nyní sjednocujeme i v sítích UPC. Akce probíhá zatím několik týdnů, řekl serveru DigiZone.cz František Malina.

ebf - partner 1

Konec analogového HBO (2) u kabelového operátora UPC tiskový mluvčí ještě přesně neuvedl. Uvidíme, jak rychle se nám bude dařit instalovat v domácnostech set-top-boxy, konstatoval František Malina. K vypnutí by mělo nicméně dojít začátkem roku 2008.

Pokud jste zákazníkem UPC, přijímáte HBO analogově a digitální kabelová televize stejné společnosti u vás zatím není dostupná, nic se pro vás nezmění. V těchto sítích bude HBO „po staru“ vysílat dál, samozřejmě ale bez programu HBO Comedy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).