Hlavní navigace

Mluvčímu BSA pro Českou republiku se také nelíbí „udávání“

Jiří Macich ml.

Hostem včerejšího online chatu na našem sesterském serveru Podnikatel.cz byl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí Business Software Alliance (BSA), která rozjela v Česku další kontroverzní kampaň, o níž jsme vás již několikrát informovali. Do diskuse dorazilo celkem rovných 100 dotazů, z nichž jich 32 bylo publikováno. V jednu chvíli online chat sledovalo 269 lidí. Jedná se z hlediska čtenářského zájmu o neúspěšnější online chat, co jsme na stránkách měli, uvedl Michael Hovorka, šéfredaktor business…

Hostem včerejšího online chatu na našem sesterském serveru Podnikatel.cz byl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí Business Software Alliance (BSA), která rozjela v Česku další kontroverzní kampaň, o níž jsme vás již několikrát informovali. Do diskuse dorazilo celkem rovných 100 dotazů, z nichž jich 32 bylo publikováno. V jednu chvíli online chat sledovalo 269 lidí. Jedná se z hlediska čtenářského zájmu o neúspěšnější online chat, co jsme na stránkách měli, uvedl Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz.

Marcom

Čtenáři kritizovali novou kampaň. Nelíbí se jim, že BSA vyzývá dopisem dvacet tisíc českých firem, aby „udaly“ svou konkurenci používající pirátský software. Mě se to rovněž nelíbí, ale na výběr nemáme. Je to jediný způsob, jak se o nelegálním softwaru dozvědět, odvětil Jan Hlaváč. K otázce „udavačství“ ze strany BSA dodal: Nepodáváme trestní oznámení na nějaká neviňátka. Jsou to flagrantní případy pirátství, proto s tím nemám problém.

Záznam z chatu, kde došlo i na otázku struktury BSA a formu jejího fungování v České republice, naleznete na serveru Podnikatel.cz.

Našli jste v článku chybu?
6. 10. 2009 9:34
Robert (neregistrovaný)
Ten celý chat byl o ničem. Pan Hlaváč na nic zásadního konkrétně neodpověděl, většinou ze sebe dělal idiota který nic neví a vědět nechce. Stále zdůrazňoval že JIM situace vyhovuje a neporušují žádný český zákon. Prostě člověk naprosto vědomý si toho co dělá a zcela smířený se všemi výhodami takového jednání, které mu z toho plynou. Stačí se na něj podívat.
6. 10. 2009 10:37
Nejtrapnější bylo to ,že údajně vůbec neví jak to bylo, když se BSA stahovala do ilegality a schovávala před důsledky svých činů.