Hlavní navigace

Mobilní operátoři tlačí na ČTÚ kvůli televizi do mobilu

5. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
5. 6. 2006

Mobilní operátoři tlačí na Český telekomunikační úřad (ČTÚ), aby urychlil přípravy spuštění vysílacích sítí pro mobilní digitální televizi. Proběhly dva workshopy se všemi mobilními operátory, na kterých nás zástupci těchto společností žádali, abychom urychlili rozvoj DVB-H, prohlásil na dnešní konferenci České asociace kompetitivních komunikací předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

ebf - partner 1

Úřad podle Dvořáka udělá „všechno pro to, aby byly tyto sítě co nejdříve připraveny“. Zkušební vysílání DVB-H si na loňském veletrhu Invex v Brně vyzkoušel T-Mobile a Eurotel. V současné době má T-Mobile licenci pro krátkodobé dvouměsíční testy DVB-H v Praze. Firma na nich bude spolupracovat s Radiokomuni­kacemi, kterým Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila krátkodobou licenci pro pražský kanál 30 (vysílač Strahov).

Radiokomunikace už vyzkoušely dosah signálu, který není zrovna ideální. Jisté potíže měla firma i s diváky, kteří přijímají na 30. kanále analogovou televizi. Ti si budou muset po dobu testu DVB-H přeladit na jiný kanál. Obsahem testu Radiokomunikací a T-Mobile má být zpravodajský kanál ČT 24, původně uvažované přenosy z Mistrovství světa ve fotbale se neuskuteční kvůli nedořešeným autorským právům. Zájem o spolupráci s Radiokomunikacemi při vysílání DVB-H projevil i Vodafone.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).