Hlavní navigace

MOPOS se brání nařčení z porušení smlouvy

2. 10. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera jsme zveřejnili prohlášení CZCOMu, který obvinil společnost MOPOS z porušování smlouvy, kterou spolu před časem uzavřeli. Okamžitě jsme požádali o vyjádření i představitele MOPOS a nyní vám přinášíme jejich názor na věc .

Včera jsme zveřejnili prohlášení CZCOMu, který obvinil společnost MOPOS z porušování smlouvy, kterou spolu před časem uzavřeli. Okamžitě jsme požádali o vyjádření i představitele MOPOS a nyní vám jej přinášíme:


Společnost Mopos žádným způsobem neporušuje smluvní ujednání plynoucí z kupní smlouvy uzavřené mezi MOPOS s.r.o. a CZCOM s.r.o.

Společnost CZCOM s.r.o. odkoupila k 31.12.1997 od společnosti MOPOS s.r.o. síť uzlů sítě Internet. Transakce zahrnovala fyzické převzetí uzlů, převod klientů, převod AS, převod adresného prostoru a zahraniční konektivity. Mopos dodržel veškeré své závazky vyplývající ze smlouvy. Ostatně splnění všech závazků bylo jištěno blanko směnkou, která byla společnosti Mopos vrácena po ukončení převodu. Tím CZCOM stvrdil, že veškeré závazky byly splněny.

Mopos se rozhodně nezavázal přestat působit na trhu jako primární ISP. Podle právníka zastupujícího Mopos by taková případná ujednání, kterými by se Mopos vzdával svých práv do budoucna, byla neplatná. Mopos v současnosti vytváří síť nových uzlů, které nemají žádnou souvislost s původní sítí.

Opakuji, že Mopos neporušuje žádná ujednání zmíněné kupní smlouvy, není to prostě náš styl ani v životě ani v podnikání. Pokud by ujednání o tom, že Mopos nebude podnikat jako primární ISP existovala, v této oblasti bychom již nepodnikali bez ohledu na to, zda by takové ujednání bylo právně závazné.

Pavel Morávek, ředitel MOPOS s.r.o.


Marek Antoš

MM socky3


Starší, související články:

* CZCOM protestuje proti Moposu
* MOPOS klame tělem

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.