Hlavní navigace

Morro: bezplatný antivir od Microsoftu se brzy začne testovat

Jiří Macich ml.

V dohledné době by se širší veřejnost měla dočkat betaverze nového antivirového produktu od Microsoftu, který nahradí současnou službu Windows Live OneCare. Jeho přípravu Microsoft oznámil již v loňském roce, ovšem od té doby o něm neprosakovaly ven ani neoficiální informace. Potvrdilo se pouze, že v základní softwarové výbavě Windows 7 jej uživatelé nenaleznou. Nyní tiskový mluvčí redmondského softwarového giganta pro agenturu Reuters uvedl, že antivir známý pod kódovým označením Morro je již…

V dohledné době by se širší veřejnost měla dočkat betaverze nového antivirového produktu od Microsoftu, který nahradí současnou službu Windows Live OneCare. Jeho přípravu Microsoft oznámil již v loňském roce, ovšem od té doby o něm neprosakovaly ven ani neoficiální informace. Potvrdilo se pouze, že v základní softwarové výbavě Windows 7 jej uživatelé nenaleznou. Nyní tiskový mluvčí redmondského softwarového giganta pro agenturu Reuters uvedl, že antivir známý pod kódovým označením Morro je již interně testován a brzy se začne s veřejným testováním.

Výsledný antivir má být poskytnut zcela zdarma – Microsoft si od toho slibuje posílení bezpečnosti. S Windows jej však dodávat velmi pravděpodobně nebude. Ve světle různých antimonopolních tažení (v čele s kauzami okolo Windows Media Playeru nebo aktuálně Internet Exploreru) ani není divu. Stačí si vzpomenout na reakce výrobců antivirů, když se před pár lety nějaký čas zdálo, že v základní výbavě Windows Vista bude plnohodnotný antivirový program. (All about Microsoft)

Našli jste v článku chybu?
12. 6. 2009 21:19
Gianluca (neregistrovaný)
Myslim, ze by se tentokrat mohl ozvat stary znamy Norton, vyrobce nejlepsiho superrychleho superantiviru na svete, ze (promennou si doplnte sami...)
13. 6. 2009 20:27
Lol Phirae (neregistrovaný)
Stary znamy Peter Norton ma stesti, ze jeste zije, jinak by se musel v hrobe obracet nad osudem svych produktu. :D