Hlavní navigace

Morro: bezplatný antivir od Microsoftu se brzy začne testovat

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V dohledné době by se širší veřejnost měla dočkat betaverze nového antivirového produktu od Microsoftu, který nahradí současnou službu Windows Live OneCare. Jeho přípravu Microsoft oznámil již v loňském roce, ovšem od té doby o něm neprosakovaly ven ani neoficiální informace. Potvrdilo se pouze, že v základní softwarové výbavě Windows 7 jej uživatelé nenaleznou. Nyní tiskový mluvčí redmondského softwarového giganta pro agenturu Reuters uvedl, že antivir známý pod kódovým označením Morro je již…

V dohledné době by se širší veřejnost měla dočkat betaverze nového antivirového produktu od Microsoftu, který nahradí současnou službu Windows Live OneCare. Jeho přípravu Microsoft oznámil již v loňském roce, ovšem od té doby o něm neprosakovaly ven ani neoficiální informace. Potvrdilo se pouze, že v základní softwarové výbavě Windows 7 jej uživatelé nenaleznou. Nyní tiskový mluvčí redmondského softwarového giganta pro agenturu Reuters uvedl, že antivir známý pod kódovým označením Morro je již interně testován a brzy se začne s veřejným testováním.

Výsledný antivir má být poskytnut zcela zdarma – Microsoft si od toho slibuje posílení bezpečnosti. S Windows jej však dodávat velmi pravděpodobně nebude. Ve světle různých antimonopolních tažení (v čele s kauzami okolo Windows Media Playeru nebo aktuálně Internet Exploreru) ani není divu. Stačí si vzpomenout na reakce výrobců antivirů, když se před pár lety nějaký čas zdálo, že v základní výbavě Windows Vista bude plnohodnotný antivirový program. (All about Microsoft)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).