Hlavní navigace

Mozilla Support konečně v češtině, alespoň z části

24. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firefox 3 si již nenese v instalačním balíčku s sebou soubory nápovědy. Odkazuje místo toho na oficiální webové stránky uživatelské podpory. Ty však českým uživatelům nevládnoucím angličtinou dlouho mnoho služby neudělaly. Situace se však nyní mění k lepšímu. Před pár týdny jsem začal postupně překládat rozhraní webu do češtiny a aktualizovat nápovědu pro Firefox 3 a připravovanou verzi 3.1. Nyní je tak rozhraní oficiálních stránek podpory k dispozici v češtině a uživatel má dostupnou českou…

Firefox 3 si již nenese v instalačním balíčku s sebou soubory nápovědy. Odkazuje místo toho na oficiální webové stránky uživatelské podpory. Ty však českým uživatelům nevládnoucím angličtinou dlouho mnoho služby neudělaly. Situace se však nyní mění k lepšímu. Před pár týdny jsem začal postupně překládat rozhraní webu do češtiny a aktualizovat nápovědu pro Firefox 3 a připravovanou verzi 3.1. Nyní je tak rozhraní oficiálních stránek podpory k dispozici v češtině a uživatel má dostupnou českou nápovědu k Firefoxu, píše na stránkách svého blogu Pavel Cvrček, bývalý člen projektu CZilla, kde se již před lety staral mimo jiné o lokalizaci nápovědy Firefoxu.

Pro české uživatele Firefoxu 3 je již delší čas k dispozici také neoficiální uživatelská příručka v podobě PDF manuálu, který vydala společnost Foxinus Solutions pod GNU Free Documentation License 1.2. Ke stažení je tedy zdarma, stačí nějaký PDF prohlížeč. Vybrat si jej můžete třeba na serveru Slunečnice.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.