Hlavní navigace

Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 4 přináší slibované novinky

23. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla v pořadí již čtvrtá betaverze e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0. Mělo by jít už opravdu o poslední příspěvek k betatestování dlouho očekávané třetí generace známého open source programu, jejíž vývoj nabral oproti původním plánům pořádné zpoždění. Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 4 přináší tzv. chytré složky, díky nimž lze třeba v rámci jedné virtuální složky zobrazit například veškerou doručenou poštu napříč více existujícími e-mailovými účty. Stejně tak lze zobrazit veškerou…

Vyšla v pořadí již čtvrtá betaverze e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0. Mělo by jít už opravdu o poslední příspěvek k betatestování dlouho očekávané třetí generace známého open source programu, jejíž vývoj nabral oproti původním plánům pořádné zpoždění. Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 4 přináší tzv. chytré složky, díky nimž lze třeba v rámci jedné virtuální složky zobrazit například veškerou doručenou poštu napříč více existujícími e-mailovými účty. Stejně tak lze zobrazit veškerou odeslanou poštu či třeba připravené šablony napříč účty.

Další zapracovanou novinkou je už dlouho slibované nové fulltextové prohledávání pošty, které se opírá o průběžně aktualizovaný index prováděný procesem na pozadí. Poskytnutí výsledků vyhledávání je tak výrazně pružnější. Za pozornost stojí i již dříve avizované předělání nastavení nového e-mailového účtu. Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 4 je k dispozici pro Windows, Linux i Mac a nechybí česká lokalizace. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.