Hlavní navigace

Mozilla Thunderbird 3.1 s podporou lehkých motivů vzhledu Personas

19. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam novinek, které nabídne Mozilla Thunderbird 3.1, se poměrně sympaticky prodlužuje. Nově bylo oznámeno, že tato chystaná verze známého e-mailového klienta bude podporovat lehké motivy vzhledu Personas, jejichž podporu před časem nabídl i Mozilla Firefox 3.6. Původně šlo o experimentální projekt Mozilla Labs. Mozilla Thunderbird 3.1 tedy umožní změnu vzhledu svého uživatelského rozhraní vedle klasických skinů i pomocí lehkých motivu vzhledu. Jejich výhodou je snadná tvorba, absence problémů…

Seznam novinek, které nabídne Mozilla Thunderbird 3.1, se poměrně sympaticky prodlužuje. Nově bylo oznámeno, že tato chystaná verze známého e-mailového klienta bude podporovat lehké motivy vzhledu Personas, jejichž podporu před časem nabídl i Mozilla Firefox 3.6. Původně šlo o experimentální projekt Mozilla Labs. Mozilla Thunderbird 3.1 tedy umožní změnu vzhledu svého uživatelského rozhraní vedle klasických skinů i pomocí lehkých motivu vzhledu. Jejich výhodou je snadná tvorba, absence problémů s kompatibilitou a nulový dopad na způsob ovládání programu. (Mozilla.cz)

Dalším střípkem do mozaiky novinek je odklon od některých modálních oken, která uživatelé ruší a obtěžují. O chybě připojení k poštovnímu serveru bude Mozilla Thunderbird 3.1 nově informovat formou méně rušivého informačního boxu u pravého dolního rohu okna programu, kterému uživatel nebude muset pro pokračování práce s programem věnovat pozornost. Dotaz o zaslání odesílatelem požadovaného potvrzení přijetí/přečtení daného e-mailu se nově z modálního okna přesune do informační lišty v okně se zprávou. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.