Hlavní navigace

Možnosti legalizace Windows budou i od ledna, ale drazší

5. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V těchto dnech český Microsoft potvrdil resp. připomněl konec legalizační kampaně, o kterém jsme vás informovali s předstihem. Legalizovat pirátskou instalaci Windows XP či Windows Vista pořízením OEM licence (bez nutnosti kupovat ji spolu s novým počítačem) půjde jen do konce roku. Od roku 2009 mají být k dispozici nové možnosti legalizace, které prý ale budou až o 25 procent dražší, než stávající akce s OEM licencemi. Navíc současná akce je jednou z posledních příležitostí pořídit legálně…

V těchto dnech český Microsoft potvrdil resp. připomněl konec legalizační kampaně, o kterém jsme vás informovali s předstihem. Legalizovat pirátskou instalaci Windows XP či Windows Vista pořízením OEM licence (bez nutnosti kupovat ji spolu s novým počítačem) půjde jen do konce roku.

KL22 hlasovani

Od roku 2009 mají být k dispozici nové možnosti legalizace, které prý ale budou až o 25 procent dražší, než stávající akce s OEM licencemi. Navíc současná akce je jednou z posledních příležitostí pořídit legálně Windows XP. Sleva Office 2007 pro domácnosti byla naopak nedávno prodloužena. (Tisková zpráva).

Windows samozřejmě nejsou jediným operačním systémem na trhu. Pokud uvažujete o přechodu na Linux a ještě s ním nemáte žádné zkušenosti, můžeme doporučit seriál článků Linux pro zelenáče, jehož nejnovější díly se věnují nasazení Linuxu v kancelářském prostředí. Seriál vycházející na Root.cz je určen pro uživatele, kteří se s Linuxem teprve seznamují.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.