Hlavní navigace

MPO předloží vládě "jízdní řád" digitalizace do konce března

20. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 3. 2008

Klíčový dokument české digitalizace zatím neopustil ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Český telekomunikační úřad (ČTÚ) odeslal ze své strany finální verzi Technického plánu přechodu zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání (TPP) na ministerstvo 6. března. Tady ho obdrželi o den později a nyní ho stále ještě analyzují. Po dokončení analýzy materiálu bude postoupen ministru Římanovi k předložení vládě tak, aby byl dodržen termín 31. března 2008, sdělil serveru DigiZone.cz tiskový mluvčí MPO Tomáš Bartovský.

ICTZ23

Poslední březnový den je pro ministerstvo uzávěrkou, do které chce mít vláda TPP na stole. Podle Tomáše Bartovského termín vyplývá z Plánu legislativních prací vlády. Mluvčí MPO pro server DigiZone.cz uvedl, že jeho ministerstvo zatím v dokumentu nezměnilo ani jakékoli datum, ani cokoli jiného. Jestli to tak zůstane i po dokončení analýzy dokumentu, to je otázkou.

ANALYZUJTE SPOLEČNĚ S MPO: Technický plán přechodu + přílohy

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.