Hlavní navigace

Martin Mrnka: Analogové kabelovky porušují zákon, nezařazují Z1

6. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 11. 2008

Menší kabelové společnosti, které nabízejí pouze analogovou kabelovou televizi, nedodržují zákon a nezařazují do základní omezené programové nabídky zpravodajskou televizi Z1. Říká to Martin Mrnka, generální ředitel této stanice. Na druhou stranu se jim trochu nedivím, protože za každý nový program musejí Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zaplatit správní poplatek 10 tisíc korun. Pro malé regionální kabelovky to může být moc peněz, uvedl Mrnka.

K TÉMATU: Povinně zařazované programy na kabelu

MM socky3

Z1 nehodlá vůči kabelovým společnostem, které ji nezařazují do základní programové nabídky, podnikat žádné právní kroky. O situaci ale pravidelně informuje vysílací radu. Stejný problém máme se satelitními službami UPC Direct a Digi TV. Stále se nám nedaří se s nimi domluvit na zařazení Z1 do jejich nabídky, prohlásil Mrnka na středeční konferenci Tel.con 2008 v Praze. Na satelitní operátory ale zákon nemyslí a nepřikazuje jim povinně šířit určité televizní programy.

Kabelové společnosti, mezi které se podle RRTV řadí i provozovatelé IPTV, mají ze zákona zařazovat do základní omezené programové nabídky všechny televizní stanice, které vlastní licenci pro volně šířené celoplošné zemské digitální vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.