Hlavní navigace

Z1 orientovaná na byznys má budoucnost, ale ne nutně v DVB-T

10. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 12. 2009

Soukromá zpravodajská televize Z1, která se orientuje na zprávy z oblasti ekonomiky a byznysu, má určitě na českém trhu budoucnost. Myslí si to její zakládající ředitel Martin Mrnka, který ji vedl do poloviny letošního roku. Server Digizone.cz zjišťuje názory současného i bývalého vedení Z1 na nové směřování televize. Mrnka si myslí, že tato televize může být úspěšná i se současným formátem, ale nepotřebuje k tomu nutně drahou terestrickou platformu.

Byznys TV určitě může na trhu 10 miliónu obyvatel fungovat. Příkladem může být belgická Kanaal Z, která vysílá vlámsky pro 6 miliónů obyvatel. Otázkou je, zda je pro takovou televizi vhodné u nás nesmírně drahé digitální terestrické šíření, řekl Mrnka pro Digizone.cz. Podle jeho slov by mohla Z1 fungovat i jako klasická zpravodajská televize navzdory tomu, že na stejném trhu již působí veřejnoprávní zpravodajský kanál ČT 24. „Bezpochyby zde trh pro privátní zpravodajskou televizi je. Přestože manažeři ČT za veřejné peníze prostor pro takové soukromé zpravodajské televize záměrně omezují, desítky zahraničních privátních "news TV“ svědčí o tom, že duální model funguje i v této oblasti. Nezapomínejme, že po roce 2012 nebude mít ČT reklamu. Stejně jako nemáme jen jeden tištěný deník, i v budoucnu budeme mít určitě nejméně dvě zpravodajské televize. Jde jen o to, jak budou zaměřeny," dodává zakladatel a první ředitel televize Z1 Martin Mrnka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).