Hlavní navigace

Mrtvý bin Ládin je atraktivní i pro internetové podsvětí

3. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Smrt Usámy bin Ládina je v těchto hodinách a dnech tématem číslo jedna i pro internetové podsvětí. Byly již zaznamenány bezpečnostní incidenty, které této události využívají k získání pozornosti uživatelů. Po diskusních fórech se například šíří zpráva odkazující na archiv OsamaFoundDead.zip údajně s fotkami z akce, při níž byl nejhledanější muž světa zabit. Ve skutečnosti ale archiv obsahuje trojského koně.

Smrt Usámy bin Ládina je v těchto hodinách a dnech tématem číslo jedna i pro internetové podsvětí. Byly již zaznamenány bezpečnostní incidenty, které této události využívají k získání pozornosti uživatelů. Po diskusních fórech se například šíří zpráva odkazující na archiv OsamaFoundDead.zip údajně s fotkami z akce, při níž byl nejhledanější muž světa zabit. Ve skutečnosti ale archiv obsahuje trojského koně.

E-mailem se šíří zpráva tvrdící, že Usáma bin Ládin stále žije. Nabízí i odkaz na video, které to má dokazovat. Ve skutečnosti ale tento odkaz vede na záškodnické stránky. Různé záškodnické stránky se snaží dostat na přední místa vyhledávačů jako je Google nebo Bing. Pro uživatele to znamená jediné: nutnost zvýšené ostražitosti při hledání informací o smrti hlavy teroristické organizace al-Kajdá, pokud je budou vyhledávat.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.