Hlavní navigace

Microsoft instaluje se záplatami i rozšíření do Firefoxu

11. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft v krátkém časovém sledu čelí další kritice za netransparentní přístup k záplatám, které uvolnil. Mezi červnovou várkou se objevila aktualizace pro Microsoft Search Enhancement Pack, které je věnován článek znalostní báze číslo KB982217 a má statut doporučené aktualizace. Týká se uživatelů, kteří mají nainstalovaný nástrojový panel Windows Live Toolbar nebo BingBar. Jenže zároveň instaluje do prohlížeče Mozilla Firefox rozšíření Search Helper Extension a to skrytě bez jakéhokoliv…

Microsoft v krátkém časovém sledu čelí další kritice za netransparentní přístup k záplatám, které uvolnil. Mezi červnovou várkou se objevila aktualizace pro Microsoft Search Enhancement Pack, které je věnován článek znalostní báze číslo KB982217 a má statut doporučené aktualizace. Týká se uživatelů, kteří mají nainstalovaný nástrojový panel Windows Live Toolbar nebo BingBar. Jenže zároveň instaluje do prohlížeče Mozilla Firefox rozšíření Search Helper Extension a to skrytě bez jakéhokoliv dotazu nebo upozornění. Nepíše se o něm ani v aktuální dokumentaci. Upozornil na to server Ars Technica, kterému účel rozšíření a důvod jeho instalace nebyl schopen tiskový mluvčí Microsoftu zodpovědět.

Rozšíření se do Firefoxu instaluje, aniž by v něm byl nainstalovaný Windows Live Toolbar nebo BingBar. Stačí, když je tento nástrojový panel nainstalován v Internet Exploreru. Mezi tvůrci Firefoxu a lidmi z Microsoftu už probíhá komunikace v této záležitosti. Něco podobného nastalo již dříve, kdy Microsoft instaloval uživatelům Firefoxu rozšíření .NET Framework Assistant, které se však nedalo odstranit standardním způsobem přes Správce doplňků. Aktuálnější je ale případ z letošního dubna, kdy záplata pro Exchange Server opravovala více problémů, než kolik jich uváděla dokumentace. Někteří bezpečnostní experti to kritizovali, protože prý tak Microsoft nedal administrátorům dostatečné informace.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).