Hlavní navigace

MSIE 8 bude pracovat se seznamem nekompatibilních webů

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Připravovaný Internet Explorer 8 mnohé změní v podpoře webových standardů ze strany prohlížeče Microsoftu. Objevují se ovšem otazníky, co s weby napsanými pro starší verze Internet Exploreru, které navíc bude třeba ještě nějaký čas zohledňovat vzhledem k jejich rozšíření a to i po uvedení osmé generace prohlížeče Microsoftu. Redmondští vývojáři zatím pracují s řešením v podobě tlačítka pro uživatelské přepnutí způsobu vykreslení stránky a metatagu, který umí to samé, ovšem samozřejmě možnost…

Připravovaný Internet Explorer 8 mnohé změní v podpoře webových standardů ze strany prohlížeče Microsoftu. Objevují se ovšem otazníky, co s weby napsanými pro starší verze Internet Exploreru, které navíc bude třeba ještě nějaký čas zohledňovat vzhledem k jejich rozšíření a to i po uvedení osmé generace prohlížeče Microsoftu. Redmondští vývojáři zatím pracují s řešením v podobě tlačítka pro uživatelské přepnutí způsobu vykreslení stránky a metatagu, který umí to samé, ovšem samozřejmě možnost přepnutí režimu dává přímo tvůrci daného webu.

BRAND

Tím by se škody paradoxně způsobené lepší podporou standardů (nebo spíše předchozím přístupem k nim) měly minimalizovat, ale ukazuje se, že by to stále nemuselo stačit. Kdyby měl nový prohlížeč výraznější problém vykreslit řádně větší množství webových stránek, pro Microsoft by to představovalo vážný problém. Mimo jiné proto, že se s ním počítá do Windows 7 a pravděpodobně bude i kritickou aktualizací pro Windows XP a Windows Vista.

Jako řešení možných problémů se tedy rýsuje seznam webů, které nebudou kompatibilní s nativním režimem vykreslování v novém Internet Exploreru. Pokud by uživatel navštívil web ze seznamu, Internet Explorer 8 by automaticky změnil režim vykreslování. Nekompatibilitu by tedy nemusel řešit ani uživatel (ručním přepnutím režimu), ani tvůrce takového webu (jeho přepsáním či doplněním přepínacího metatagu). Seznam nekompatibilních webů by se mohl postupně aktualizovat třeba přes Windows Update. Otázkou ovšem zůstává, jak by byl dlouhý … (Zdroják na Root.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).