Hlavní navigace

MTV Music 24 dostupná v Česku nabízí už i pořady s hosty a tematické bloky

6. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice bohužel i nadále vysílá oproti své britské nebo italské verzi v původním obrazovém formátu 4:3. K dohnání těchto mutací by se muselo po programové stránce ještě hodně změnit.

Změnou v programování neprošly v minulých dnech jen programy VH1 a VH1 Classic. Připravila si je pro své diváky i tematická stanice MTV Music 24. Ve vysílání kanálu se nově začaly objevovat i bloky s hosty z hudebního světa. Jde jak o jednotlivce (zpěváky, zpěvačky), tak i kapely. Jedním z novinkových bloků je například „Big Fat Hits“. On-air logo, tedy to, které diváci vidí na obrazovce, zůstalo zachováno v původní podobě, avšak to, jenž se objevuje v promo spotech, má už podobu novou, totožnou s tou, kterou kanály MTV používají od podzimu tohoto roku.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: VH1 s novým vizuálem i mottem, logo a formát zůstaly původní

Pokud bychom porovnali MTV Music 24 s její britskou nebo italskou sestrou, program by ale neobstál. Největším kamenem úrazu je stále obrazový formát, který je buďto 4:3 Full Screen, případně 4:3 Letterbox. Stanice si zachovala i původní grafiku u videoklipů, někdejší podoba promo spotů ale zmizela. Ve vysílání zatím neběží žádné reklamní bloky. V tomto je tedy u MTV Music stejný rozdíl jako například u evropské vs. britské verze stanice VH1. Určitou perličkou je, že program, který je například v nabídce satelitní služby freeSAT, má u elektronického programového průvodce (EPG) nápadnou podobu se stanicí MTV Hits.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).