Hlavní navigace

MTV Music 24 dostupná v Česku nabízí už i pořady s hosty a tematické bloky

6. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice bohužel i nadále vysílá oproti své britské nebo italské verzi v původním obrazovém formátu 4:3. K dohnání těchto mutací by se muselo po programové stránce ještě hodně změnit.

Změnou v programování neprošly v minulých dnech jen programy VH1 a VH1 Classic. Připravila si je pro své diváky i tematická stanice MTV Music 24. Ve vysílání kanálu se nově začaly objevovat i bloky s hosty z hudebního světa. Jde jak o jednotlivce (zpěváky, zpěvačky), tak i kapely. Jedním z novinkových bloků je například „Big Fat Hits“. On-air logo, tedy to, které diváci vidí na obrazovce, zůstalo zachováno v původní podobě, avšak to, jenž se objevuje v promo spotech, má už podobu novou, totožnou s tou, kterou kanály MTV používají od podzimu tohoto roku.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: VH1 s novým vizuálem i mottem, logo a formát zůstaly původní

Pokud bychom porovnali MTV Music 24 s její britskou nebo italskou sestrou, program by ale neobstál. Největším kamenem úrazu je stále obrazový formát, který je buďto 4:3 Full Screen, případně 4:3 Letterbox. Stanice si zachovala i původní grafiku u videoklipů, někdejší podoba promo spotů ale zmizela. Ve vysílání zatím neběží žádné reklamní bloky. V tomto je tedy u MTV Music stejný rozdíl jako například u evropské vs. britské verze stanice VH1. Určitou perličkou je, že program, který je například v nabídce satelitní služby freeSAT, má u elektronického programového průvodce (EPG) nápadnou podobu se stanicí MTV Hits.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.