Hlavní navigace

MTV nás zatím nijak neohrozila, říká šéf Óčka

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
14. 12. 2009

Výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek se ve víkendovém pořadu Média a svět na programu ČT 24 vyjádřil k dvoutýdennímu působení české verze MTV na trhu. Podle něj zatím Óčko nezaznamenalo výraznější tlak ze strany konkurence. Zatím nás česká MTV nijak neohrozila. Myslím, že je tu místo pro obě hudební televize, uvedl Chudárek a dodal, že mezi stanicemi orientovanými na hudbu dokonce existuje prostor pro spolupráci. Mezi hudebními televizemi a rádii také není až taková konkurence jako spíš příležitost pro spolupráci, řekl Hynek Chudárek.

KL24

Podobný názor má i šéf české pobočky mediální skupiny Lagardere, která provozuje nejposlouchanější rozhlasovou stanici pro mladé – Evropu 2. Podle něj se ani rádia nemusí bát konkurence ze strany české MTV. Rádio je to, co zůstává nehnutelné. Při poslechu rádia můžeme dělat mnohem více věcí, můžeme ho poslouchat, aniž bychom se na něj dívali, na rozdíl od televize, řekl Fleischmann.

Česká MTV odstartovala 29. listopadu, zatím se ale musí nejvíc obávat jen sama sebe. Nově se totiž nepodařilo umístit svůj nový program do všech kabelových sítí, a česká verze MTV chybí například v kabelovésatelitní nabídce největšího operátora UPC a není zastoupena ani v satelitní platformě Digi TV. Na obou místech ji konkuruje MTV Europe, která má na českém trhu ještě i dnes více potenciálních diváků než MTV Czech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).