Hlavní navigace

MTV zapojila významně do svých hudebních cen také diváky

6. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 11. 2009

Televize MTV rozdala včera v německém Berlíně své Evropské hudební ceny pro rok 2009. Ty byly zajímavé především tím, že stanici se do nich podařilo významným způsobem zapojit také diváky. Ti o nich mohli diskutovat online přímo na speciální stránce ema.mtv.co.uk prostřednictvím komunitního serveru Facebook. Aktuální zpravodajství na něm přinášela i česká fanouškovská stránka MTV Czech. Ten, kdo neměl možnost sledovat MTV v televizi, byl pro něho připraven stream, který byl však oproti živému přenosu přibližně o půl minuty opožděn.

BRAND23 Workshop

Aplikace MTV Europe Music Awards pro Facebook však měla velký nedostatek – vše, co uživatel do chatu napsal, se rázem objevilo na jeho profilu, což mělo ve výsledku za následek spamování na zdi svých přátel, kam se tyto posty okamžitě také přidaly. Večerem MTV EMA provázela stejně jako loni zpěvačka Katy Perry, autorka hitů I Kissed A Girl nebo Hot N Cold. Nejúspěšnějším interpretem večera se stala bývalá členka Destiny’s Child a manželka rappera Jay-Z, Beyoncé Knowles. Ta uspěla hned ve třech kategoriích ze čtyř, a to Nejlepší video, Nejlepší ženský interpret a Nejlepší písnička. Spolu s touto akcí probíhal také před Braniborskou bránou koncert dnes již legendární irské rockové kapely U2.

Absolutní vítězkou letošního ročníku MTV EMA je zpěvačka Beyoncé. Foto: Gareth Cattermole, MTV

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).