Hlavní navigace

Multiplex 1 začne v březnu vysílat z ostravských Hošťálkovic, doplní Hladnov

22. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 1. 2009

DOPLNĚNO 1. března začne Česká televize digitálně vysílat v Ostravě ze stanoviště Hošťálkovice svůj multiplex 1 veřejné služby. Doplní tak současný vysílač Hladnov, z něhož bude multiplex 1 vysílat dál a s Hošťálkovicemi vytvoří jednofrekvenční síť na kanále 54 (původně jsme psali, že z Hladnova už ČT digitálně vysílat nebude). Hošťálkovice budou vysílat sníženým výkonem 14 kW, v listopadu přejdou na plný výkon 100 kW. ČT tak urychlí start digitálního vysílání z tohoto vysílače o více než rok. Původně bylo šíření signálu z Hošťálkovic naplánováno až na 31. května 2010 s horizontální polarizací.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se liší pokrytí všech čtyř multiplexů v Ostravě?

Tato skutečnost je tak dobrou zprávou pro obyvatele Opavska, kterým s přechodem na novou kótu DVB-T vysílání multiplexu 1 zmizelo. Signál bude šířen z náhradní antény, přesně té, která sloužila pro digitální vysílání, než se přešlo na Hladnov. Žádný jiný multiplex z Hošťálkovic šířen nebude, půjde pouze o síť 1. Ostatní multiplexy by měly začít z této lokality vysílat až od roku 2011. Vrtulník Kamov Ka-32 vymění vysílací anténu dříve, než se plánovalo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.