Hlavní navigace

Multiplex 2 odstartuje v Třinci pouze s TV Barrandov už zítra

21. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 5. 2009

Třinec se stane po Praze dalším městem, které bude mít speciální nabídku DVB-T odlišnou od jiných lokalit. Zatímco v hlavním městě je dvakrát vysílán multiplex 3, který obsahuje na 46. kanálu navíc vysílání TV Noe a Primy HD (obraz přepočítávaný ze standardního rozlišení), Třinec bude vysílat multiplex 2 pouze s plnoformátovou TV Barrandov.

K TÉMATU: Levinský, ČRa: V Třinci spustíme digitální vysílač TV Barrandov

Program odstartuje v tomto městě na 57. kanálu zítra, tedy v pátek 22. května ve 12 hodin. Přístup k digitálnímu signálu této televize by tak mělo mít teoreticky dalších 93 tisíc diváků. Vysílání TV Barrandov z Třince přinese divákům digitální příjem tohoto programu takřka o jeden rok dříve, než bylo v plánu podle Technického plánu přechodu, upřesnil ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace do měsíce spustí digitální vysílač v Třinci

O spuštění digitálního multiplexu 2 s TV Barrandov se poprvé hovořilo již před dvěma měsíci. Bylo to tehdy, když o něm na workshopu, který pořádal Český telekomunikační úřad (ČTÚ), promluvil právě Levinský. Jsme schopni spustit Třinec dříve. Pravděpodobně k tomu dojde v květnu, řekl už tehdy ředitel pro transformaci ČRa. V TPP se přitom plánuje až spuštění multiplexu 2 z Lysé hory. Levinský sám uvedl, že jde o nadstandardní řešení. Připomeňme, že z Třince je i majitel Barrandova, ocelářský boss Tomáš Chrenek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).