Hlavní navigace

Multiplex 2 ze středočeských Votic od včerejška v provozu

31. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
31. 3. 2009

Komerční multiplex 2 Českých Radiokomunikací už vysílá od včerejšího dne nejen z vysílače Děvín u Mikulova, ale také ze středočeských Mezivrat u Votic. Server DigiZone.cz o tom včera informoval jeho čtenář Daniel Neumann, který jako důkaz přiložil screenshot obrazovky televize Prima včetně technických parametrů. Multiplex 2 šíří z Votic svůj signál na 41. kanálu v jednofrekvenční síti spolu s vysílači Žižkov a Cukrák.

ebf 24 - tip duben

V této síti je možné naladit komerční televize Prima, Prima Cool (prozatím promo), Nova, Nova Cinema a TV Barrandov. Tímto krokem se dostalo pokrytí multiplexu 2 na 57 % zásahu populace České republiky. Díky vysokému výkonu vysílačů Děvín a Mezivrata oba významně přispějí k rozšíření signálu v daných oblastech. V tomto roce by mělo být pro multiplex 2 spuštěno celkem 7 vysílačů. Ke konci roku tak bude modelované pokrytí dosahovat až k 64 % české populace.

ČTĚTE TAKÉ:
Digitální vysílač Děvín ve zkušebním provozu, Votice zatím ne
Multiplex 2 z Mikulova a Votic spustí Radiokomunikace 31. března

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).