Hlavní navigace

Multiplex 3 dorazil na Ústecko a nové vysílače v Praze

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 12. 2008

AKTUALIZOVÁNO Vysílání digitálního multiplexu 3 se dnes večer rozšířilo na Ústecko. Diváci ho z vysílače Buková hora mohou zachytit na kanále 55 s výkonem 10 kW a horizontální polarizací. Plný výkon by totiž rušil analogové vysílání televize Prima na témže kanálu z jáchymovského vysílače Klínovec. Obsahem jsou programy Óčko, Public a Z1, z rozhlasových stanic pak Rádio Proglas. Oficiální datum startu byl přitom stanoven až na pondělí 15. prosince.

K TÉMATU: Jak se bude multiplex 3 rozšiřovat do dalších regionů?

Digitální vysílání multiplexu 3 už je také dostupné z nových lokalit Žižkov a Cukrák v Praze. Kromě nich si však ponechá i původní tři vysílače na Strahově, Ládví a Zeleném Pruhu, z nichž bude i nadále vysílat na kanále 46 s horizontální polarizací. Signál ze Žižkova je šířen s polarizací vertikální výkonem 32 kW, a to na kanálu 59, z Cukráku pak výkonem 100 kW s horizontální polarizací. Signál digitálního multiplexu 3 by měl dorazit také do Plzně, krašovský signál na kanálu 52 však ještě není aktivní.

ICTZ23

Již od začátku je u všech třech programů dostupný také elektronický programový průvodce (EPG).

AKTUALIZOVÁNO – Multiplex 3 je v tuto chvíli ještě stále ve fázi testování. Jeho signál nebyl v sobotu ráno opět v Praze dostupný. Do pondělí musí tedy diváci počítat s jeho výpadky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.