Hlavní navigace

Multiplex 3 odstartuje v neděli nečekaně i na Ještědu a Pradědu

27. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
27. 7. 2011

Diváci na Liberecku a severní Moravě se mohou těšit na to, že od neděle naladí z vysílačů Ještěd a Praděd digitální terestrický multiplex 3 s programem Prima love a Rádiem Proglas. Informovala o tom společnost Czech Digital Group, provozovatel této sítě, jenž je stoprocentně ve vlastnictví Českých Radiokomunikací, dominantního poskytovatele vysílacích služeb v tuzemsku.

K TÉMATU: Multiplex 3 se rozšiřuje na Pardubicko, 31. července odstartuje na Krásném

Programy multiplexu 3 budou z Ještědu šířeny na 60. kanálu s horizontální polarizací a vyzářeným výkonem 20 kW. V některých lokalitách se může vyskytnout problém s kvalitou příjmu, který je způsoben vzájemným ovlivňováním příjmu s vysílačem Černá hora, upozornil mluvčí Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa. Právě tento východočeský vysílač používá stejný vysílací kanál, ovšem vyzářený výkon byl stanoven na 100 kW.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 3 bude od 31. července i v Karlových Varech. Poté i ve Znojmě

Na Pradědu bude použit pro multiplex 3 kanál 51 a plný vyzářený výkon 100 kW. Praděd pokryje signálem významné území v krajích Olomouckém, Moravskoslezském a Pardubickém, upřesnil Chalupa. V některých lokalitách se může vyskytnout problém s kvalitou příjmu, který je způsoben vzájemným ovlivňováním příjmu s vysílačem Hošťálkovice. Pokud k tomuto problému dojde, doporučuje společnost CDG divákům použít směrovou anténu s vyšším ziskem nebo upravit nastavení STA, dodal mluvčí ČRa.

ebf - tip do článku - debata

NEPŘEHLÉDNĚTE: Multiplex 3 prý do konce letošního roku posílí o tři nové digitální televize

Multiplex šíří v tuto chvíli prozatím jedinou televizní stanici, kterou je Prima love, a rozhlasový okruh – Rádio Proglas. Do konce roku by se tu však mohly objevit až tři nové televize. V dnešním rozhovoru pro ekonomický deník E15 to uvedl výkonný ředitel ČRa Kamil Levinský, který od 1. srpna nahradí v čele společnosti dosavadní generální ředitelku Jane Hannah. Myslím si, že se do konce roku dočkáme pozitivního překvapení. Jednáme s každou televizí, která chce šířit svůj signál terestricky, řekl Levinský.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).