Hlavní navigace

Multiplex 4 bude vysílat, ujišťuje ČTÚ jeho operátor, Telefónica O2

14. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 11. 2008

Telefónica O2 hodlá provozovat svůj zemský digitální multiplex 4 a v současné době připravuje nejméně 17 stanovišť pro jeho vysílače. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Nejbližší upřesnění očekáváme v průběhu prosince. Plán na rok 2009 nám upřesní a budou aktualizovat v termínu, který mají zadaný všichni operátoři, tj. do 15. února 2009, sdělil Dvořák.

Na zářijovém workshopu ČTÚ však Telefónica O2 slibovala, že první vysílač multiplexu 4 v Ostravě zprovozní již 1. listopadu, a dalších osm pak k 1. prosinci letošního roku. Na budově ostravského sídla Telefóniky O2 v ulici 1. máje, odkud měl multiplex 4 začít vysílat 1. listopadu, se však podle čtenářů DigiZone.cz zatím neobjevila žádná anténa.

MM socky3

Dvořák na nedávné schůzce s novináři řekl, že se zástupců Telefóniky O2 dotazoval na důvody, proč nezahájili vysílání ve slibovaném termínu, a dostalo se mu ujištění, že operátor s provozem multiplexu 4 počítá. Pouze chce změnit některé termíny spouštění vysílačů. Termín upřesnění plánů jsem včera připomínal na koordinační schůzce operátorů a provozovatelů vysílání k impelementaci Technického plánu přechodu, řekl dnes Dvořák serveru DigiZone.cz.

Podle předsedy Rady ČTÚ už vede Telefónica O2 intenzivní jednání se svými potenciálními zákazníky, tedy televizemi, které by mohly prostřednictvím multiplexu 4 vysílat. Jakmile bude mít úřad k dispozici aktuální ověřenou informaci, jistě ji uveřejní, slíbil Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.