Hlavní navigace

Multiplex 4 je připraven pokrýt i Domažlice, Děčín nebo Hodonín, pokud bude zájem

22. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Až 11 nových vysílačů nad původní plán definitivního pokrytí multiplexu 4 je ochotna v příštím roce spustit společnost Digital Broadcasting

Pokud o to budou mít televize zájem, může celoplošný multiplex 4 v příštím roce zprovoznit 11 dalších vysílačů nad nynější plán a zvýšit celkové pokrytí až na 95 až 97 procent obyvatel České republiky. Podle mapky teoretického pokrytí, kterou získal server DigiZone.cz od Radima Pařízka, většinového vlastníka společnosti Digital Broadcasting, jež tuto vysílací síť provozuje, by nové vysílače vysílaly výhradně v blízkosti bývalých okresních měst s větším počtem obyvatel.

K TÉMATU: ČT 4 HD vstoupila do multiplexu 4. Oficiálně ji začne šířit v pondělí

Signálu multiplexu 4 by se tak na severu Čech mohl dočkat Děčín, na západě Čech pak Cheb, Tachov a Domažlice, ve středních Čechách Mladá Boleslav, na východě Čech Svitavy, na severní Moravě Jeseník a Krnov, na jižní Moravě Boskovice a Hodonín a na Vysočině Třebíč. Multiplex 4 dosud operoval s tím, že do konce letošního října zprovozní celkem 25 vysílačů, jejich prostřednictvím pokryje až 86 procent populace Česka. S dalšími plánovanými lokalitami by šlo už o 36 vysílačů.

KL22 hlasovani

ROZHOVOR: Radim Pařízek: Chystáme překvapení, kvůli kterému lidi přeladí na multiplex 4

Nyní multiplex 4 vysílá ze tří vysílačů v Praze, Brně a Ostravě. Od příštího pondělí 25. června plánuje rozšíření pokrytí o dalších 13 lokalit a celkem bude z 16 vysílačů pokrývat 52 procent populace Česka. Nově se signálu této sítě dočkají diváci v Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Benešově, Liberci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Jihlavě, Olomouci, Opavě, Zlíně a Uherském Hradišti.


Zdroj: Digital Broadcasting

Uvažované pokrytí multiplexu 4 při spuštění 36 vysílačů a dosahu 95 až 97 procent obyvatel – metoda ITU-R P.1546–2CA


Zdroj: Digital Broadcasting

Uvažované pokrytí multiplexu 4 při spuštění 36 vysílačů a dosahu 95 až 97 procent obyvatel – metoda ITU-R P.1812–2

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.